EVA BRABCOVÁ

S technikou klasického patchworku, tedy sešívání vzorů z malých kousků látek, jsem se potkala poprvé někdy v roce 2006, kdy nám doma dosloužil přehoz přes postel a já zatoužila po novém. V obchodech nebylo to, co bych chtěla a tak jsem se rozhodla, že si ho ušiju sama. Šití spolu s pletením a dalšími technikami bylo mým koníčkem už od školy. Technika patchworku mne doslova pohltila, bylo to takové napínavé sestavování stavebnice pro holky. Přehoz jsem ušila a přihlásila ho do soutěže pořádané časopisem Praktická žena, a světe div se, vyhrál první cenu – šicí stroj. Úspěch byl impulzem k dalšímu tvoření a tak postupně jsem domácnost zaplavovala patchworkovými doplňky, polštáři, dekami, ubrusy.

V roce 2007  jsem se stala členkou Bohemia patchwork klubu. Na čtvrtletních setkáních v Praze jsem se potkávala s dalšími švadlenkami z celé republiky a postupně jsem začala objevovat další možnosti.  Velmi mne oslovilo použití textilu v interiéru v podobě nástěnných obrazů – art quilt – který využívá jak techniky klasického patchworku, tak dalšího dotváření látek – barvení, batika, malování a tisk na látku – monoprit, sítotisk atd., popřípadě využívá materiály pro klasický patchwork nemyslitelné (filc, tyl, monofil, taft,  uměliny). Jsem členkou Art Quilt Club CZ , SAQA a nového seskupení Art Quilt Harbour.

V roce 2014 jsme měla výstavu v rodném Jablonci nad Nisou, ale moje quilty cestují pomalu víc než já – Praha, Vídeň, Birmingham, New York, Ostrava, Hlinsko, Klatovy, Semily …Dodnes šiju klasiku, ale od ní odbíhám k art quiltu a pak se zase vracím. Více o mně na http://threads-of-mylife.blogspot.com/

I met traditional patchwork at about 2006, when our old bed cover wore out, and I have a craving for a new one. There was not anything in shops, so I decided to make it myself. Sewing, knitting and other technics has been my hobbies since my school age. Patchwork completely absorbed me, it was like playing with lego for girls. I made new bed cover and enter it to contest organized by magazine Praktická žena. What happened! I won a new sewing machine. That success was an impulse for next creation.

In 2007 I became a member of Bohemia patchwork club. Every three month I had a chance to meet sewers from all Czech republic and step by step I found more possibilities. I discover for myself artquilt, new techniques like monoprinting, screenprinting, fabric dying, hot gun, unexpected fabric combinations. I am member of Art Quilt Club CZ, SAQA and new group Art Quilt Harbour.

In 2014 I displayed my works in my home town Jablonec nad Nisou in Northern Bohemia, but my quilts travel a lot, more than me – Prague, Vienna, Birmingham, New York, many towns in Czech Republic. Since today I sew both traditional and art quills, it is my hobby and I like to combine them.