ROMANA ČERNÁ

Už od dětství jsem měla ráda vše spojené s výtvarnou činností. Jak šel čas tak jsem postupně rozšiřovala svůj zájem na textil a nespočet technik s ním spojených.

Vzájemným průnikem těchto mých zálib se ukázala tvorba artquiltů, kde se uplatní jak práce s barvami a kompozicí, tak i příjemný dotek textilních materiálů. Časem jsem se od klasického sešívání malých čtverečků při šití dek postupně přesunula až k vytváření textilních obrazů pomocí mixed media technik. V posledních letech mi dělá radost i působení na kurzech, kde učím výtvarné techniky a navzájem si předáváme inspiraci.

Jsem členkou mezinárodní artquiltové organizace SAQA, českého Bohemia Patchwork Klubu, Art Quilt Clubu a nyní i nového uskupení Art Quilt Harbour, kde v užším kruhu pracujeme na projektech se společným jednotícím tématem.

Více najdete na mém webu: http://ww.cernaromana.com

I have been always interested in everything about drawing and painting. Gradually, I have broadened out my interest in textile and different methods used in working with textile.

This specific interest of mine lead to making art quilts. There I can use both my hobbies – working with colours and composition – and sewing fabrics. Over the years I have changed sewing small squares to making fabric pictures using mixed media techniques. I also like teaching, specially new techniques.

I am a member of SAQA, Bohemia Patchwork Club, Art Quilt Club CZ and recently of a new group Art Quilt Harbour. This new group started working on common project of the same theme but designed differently by individual group members.

See more at my website: ww.cernaromana.com